Nincs helye Pilisen az illegális hulladéklerakásnak – újabb ellenőrzések és szigorú fellépés következik!

Május 11, 2026 - 11:41
Május 11, 2026 - 11:42
Nincs helye Pilisen az illegális hulladéklerakásnak – újabb ellenőrzések és szigorú fellépés következik!

"A mai napon újbóli szemlét tartottunk Pilisen, az Erdő utcában, visszaellenőrizve a múlt héten észlelt illegális hulladéklerakást. Az ügyben a napokban hivatalos beadvánnyal éltem a Kormányhivatal hulladékügyi hatósága felé is."

Az elmúlt napokban ismét több lakossági bejelentés érkezett hasonló illegális tevékenységekkel kapcsolatban, ezért a hatósági ellenőrzéseket és a területfigyelést fokozzuk. A mai ellenőrzés során a hulladékot már nem találtuk az eredeti helyszínen, így annak tisztázása érdekében, hogy azt hová szállították és került-e szabályos végleges elhelyezésre, további vizsgálatot indítunk.

Szeretném egyértelművé tenni: az illegális hulladéklerakás bűncselekmény és súlyos környezetkárosítás. Az ilyen jogsértő cselekményekkel szemben Pilis Város Önkormányzata a jövőben is határozottan és minden rendelkezésre álló eszközzel fel fog lépni. A szabályokat megszegőkkel szemben eddig sem volt és ezután sem lesz tolerancia.

 

Zárta közleményét facebook oldalán László Attila Pilis város polgármestere!

Mi a reakciód?

Tetszik Tetszik 1
Nem tetszik Nem tetszik 0
Imádom Imádom 0
Vicces Vicces 0
Dühös Dühös 0
Szomorú Szomorú 0
Hűha Hűha 0